Diakonia Charytatywna

Gdy ktoś wypełnia nie tylko swe obowiązki zawodowe i rodzinne. . . i gdy zobowiąże się do pomocy innym, poświęcając swój cenny czas wolny w służbie człowieka i jego godności. . . jego serce się rozszerza.

– Papież Benedykt XVI, 09 września 2007

Diakonia Charytatywna to bardzo ważna cześć naszej wspólnoty. Dzieląc się miłością do bliźnich mnożymy dobro.

Podstawą działania diakonii jest ewangelizacja – stąd każde wydawanie darów dla biednych rozpoczyna się wspólną modlitwą i katechezą.

Do zakresu działań diakonii należą :

  • uczynki miłosierdzia względem ciała
  • uczynki miłosierdzia względem ducha.

Pomoc ubogim można podzielić na

  1. stałą –  cotygodniowe zakupy produktów żywnościowych i środków czystości. Wydawanie darów odbywa się w każdą niedzielę na plebanii ok godz 8-9.00 (al. Włókniarzy 187). Są to głównie środki czystości, odzież i pożywienie.
  2. doraźną – uzależnioną od potrzeb ubogich (Pierwsza Komunia Św.- dziecko otrzymało Pismo Św.
    a rodzice ciasto, wyjazdy kolonijne – dodatkowe wsparcie, wsparcie nowo narodzonych dzieci i ich matek, imieniny, urodziny ubogich, konsultacje lekarskie)
  3. świąteczną – na każde święta – Bożego Narodzenia i Wielkanoc organizowane jest spotkanie okolicznościowe, w którym również uczestniczą księża.  Po wspólnym spotkaniu i posiłku rozdawane są paczki żywnościowe – świąteczne. Potrawy świąteczne są przygotowywane za prywatne pieniądze członków diakonii.

Uczynki względem ducha to przede wszystkim codzienna modlitwa za podopiecznych diakonii; powierzanie ich opiece Pana Jezusa i Matki Bożej. Wspieramy także ubogich w ostatniej drodze do Pana organizując pogrzeby podopiecznych – w razie potrzeby, a zwłaszcza zamawiając Msze Św w intencji zmarłych.

Dla nie wychodzących z domu organizujemy Spowiedź Św. i wizyty Księdza po kolędzie.

Wszystkie te działania poza bezcennym czasem jak i ogromem miłości do bliźniego wymagają przede wszystkim środków finansowych. Wspierają nas wszyscy członkowie wspólnoty Zawierzenie, także członkowie innych wspólnot, parafianie, indywidualni darczyńcy a także – lub może zwłaszcza – Ks. Proboszcz.

Jednak,  jeśli mógł byś drogi Internauto nas wesprzeć w działaniu. Oto numer konta parafii na który można przekazywać dary z dopiskiem „dla ubogich”

Rzymskokatolicka Parafia
Najświętszego Zbawiciela
91-089 Łódź, al. Włókniarzy 187
Bank Zachodni WBK S.A. 7 Oddział w Łodzi
Nr konta: 22109013040000000111909275

Bóg Zapłać!