Diakonia Muzyczna

Darem Wspólnoty Zawierzenie jest diakonia muzyczna. Na przestrzeni lat  różnie wyglądał jej rozwój czy zaangażowanie ludzi. Lecz to, że trwamy i ciągle prężnie się rozwijamy daje świadectwo tego, iż charyzmatem ewangelizacyjnym Zawierzenia jest  muzyka i śpiew.

Rzadko kto z członków diakonIi muzycznej miał kiedykolwiek wcześniej profesjonalnie do czynienia z muzyką. W większości  jesteśmy zwyczajnie amatorami. Lecz zostaliśmy powołani do tej posługi i daje ona nam ogromną radość. A ciężka praca włożona w naukę i próby owocuje coraz lepszym kunsztem.  Doświadczeniem każdego z zespołu muzycznego jest stare powiedzenie, że kto śpiewa dwa razy się modli.  Taką modlitwą posługujemy. A po owocach widać, że to dobry kierunek.

Członkowie Zespołu (alfabetycznie):
Agatka, Ania B., Ania S., Arek, Asia, Bożenka, Gosia S., Gosia, Karol (chwilowo „oddelegowany” do Seminarium Duchownego), Madzia, Marcin (śpiewający i jednocześnie grający na przeszkadzajkach – akustyk), Marek, Marika, Monika K., Patryk (honorowy członek Zespołu), Weronika, Zbyszek (nasz wspaniały spec techniczny).
Mamy obecnie również dwie kandydatki na członków: i Gabrysię i Kasię P.;)
Gościnnie z nami często posługuje Gosia – flecistka.
W 2011 r. zostały opracowane zasady istnienia i działania Diakonii Muzycznej.

Utwory, które wykonujemy mają wielu autorów. Niektóre pieśni są autorstwa członków Zespołu. Jednak większość praw autorskich należy do innych grup.   Ogromnie cieszymy się mogąc korzystać z ich twórczości w naszych ewangelizacyjnych działaniach.